Reklama
  • Czwartek, 28 kwietnia 2016 (13:00)

    Najczęstsze pytania i wątpliwości na temat żylaków odbytu

Reklama

1 Uważa się, że brak higieny nie wpływa na chorobę. Owszem, wpływa. Osoby z hemoroidami powinny dbać o higienę. Po wypróżnieniu używać chusteczek do higieny intymnej, a do mycia – żelu Analen lub Procto-Hemolanu.

2 Jedną z metod leczenia hemoroidów jest krioterapia. Stosuje się ją w początkowym stadium choroby. Zabieg powoduje niedokrwienie guzka, co prowadzi do jego martwicy. Czas zamrażania to 2–5 sekund.

3 Nieprawdą jest, że krew w stolcu to nic poważnego. Obecność krwi w stolcu świadczy o krwawieniu z przewodu pokarmowego. Mogą to być hemoroidy, ale i nowotwór. To wystarczający sygnał, by niezwłocznie udać się do lekarza.

4 Preparaty z dobezylanem wapnia usprawnią krążenie. Leki zawierające dobezylan wapnia (np. Dobenox) zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych i zapobiegają zastojom i zakrzepom.

Więcej na temat:preparaty | pytania

Zobacz również

  • Trzydziestopięcioletniej pani Iwonie hemoroidy dokuczały od wielu lat. Nabawiła się ich już podczas pierwszej ciąży, gdy nie przestrzegała zaleceń prowadzącego ją ginekologa i, zamiast stosować... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.