Reklama
  • Poniedziałek, 28 września 2015 (15:05)

    Na czym polega gumkowanie hemoroidów?

Ostatnio dużo pracowałam i wieczorem ślęczałam nad rachunkami. Bolał mnie kręgosłup i pupa, szczególnie okolica odbytu. Lekceważyłam to, ale gdy w toalecie zauważyłam krew, wystraszyłam się. A gdy wymacałam tam guzki, poszłam do przychodni. Miałam nadzieję, że te hemoroidy same miną. Ale gdy zauważyłam krew, wystraszyłam się

Reklama

– Ma pani żylaki odbytu, hemoroidy – orzekł gastrolog, który mnie zbadał. – Na wszelki wypadek dam pani skierowanie na kolonoskopię. – Ach, nie! – protestowałam.

– To badanie jelita, które wykluczy raka – przekonywał. Gdy zjawiłam się z wynikami, stwierdził: – To tylko hemoroidy. Proszę stosować maści i czopki przeciwzapalne, zmienić dietę i dużo się ruszać. Można usunąć je za pomocą tzw. gumkowania – zaproponował.

– Na hemoroidy założymy gumowe opaski, aby odciąć dopływ krwi. Po kilku dniach obumrą i odpadną.

Zdecydowałam się na zabieg. Trwał kilkanaście minut. Czułam przez kilka dni dyskomfort i brałam leki przeciwbólowe. Po miesiącu wszystko się wygoiło.

Danuta Roś (48 l.), Ryki

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:Ach | ryki

Zobacz również

  • W trakcie wypróżniania żyły w odbycie puchną i rozciągają się, ułatwiając wydalanie. Potem powinny wrócić do normy, ale... czasem tak się nie dzieje. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.