Reklama
  • Poniedziałek, 4 stycznia 2016 (13:05)

    Hemoroidy. Krępujący problem

Nie możesz spokojnie siedzieć, kręcisz się, czujesz ból i dyskomfort? Niestety, to mogą być hemoroidy. Skąd się biorą i w jaki sposób szybko się wyleczyć?

U każdej zdrowej osoby guzki krwawnicze pełnią funkcję uszczelniającą odbyt. Kiedy dochodzi do ich przekrwienia, powiększają się. Wtedy nazywamy je hemoroidami.

Reklama

Powstają w wyniku stałego wzrostu ciśnienia albo zastoju w odbytniczych splotach żylnych, powodując uczucie swędzenia i pieczenia. Czasami zaczynają krwawić.

Mogą pojawić się np. po częstych biegunkach lub zaparciach. Narażone na dolegliwości są kobiety w ciąży, osoby otyłe oraz te, które prowadzą siedzący tryb życia.

Leczenie uzależnione jest od nasilenia objawów. W początkowej fazie wystarczą nasiadówki z użyciem naparu z kory dębu. Jeśli to nie pomoże, należy kupić w aptece maści lub czopki na hemoroidy.

Warto również przejść na specjalną dietę, dostosowaną do potrzeb osób cierpiących na zaparcia lub biegunki.

Jeśli zawiodą stosowane przez Ciebie metody pozbycia się hemoroidów, koniecznie udaj się do proktologa.

Kurier TV
Więcej na temat:hemoroidy | Nie | warto | leczenie | problem

Zobacz również

  • Trzydziestopięcioletniej pani Iwonie hemoroidy dokuczały od wielu lat. Nabawiła się ich już podczas pierwszej ciąży, gdy nie przestrzegała zaleceń prowadzącego ją ginekologa i, zamiast stosować... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.