Reklama
 • Czwartek, 21 maja 2015 (11:05)

  Szacuje się, że nawet co druga osoba po pięćdziesiątym roku życia cierpi na hemoroidy. Jednak zaledwie jeden procent chorych odważa się pójść do proktologa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 18 maja 2015 (10:00)

  Swędzenie, pieczenie i krwawienie to objawy wstydliwej dolegliwości – żylaków odbytu, czyli hemoroidów. Jak samodzielnie zwalczyć ten problem i kiedy udać się do lekarza?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 18 maja 2015 (08:00)

  Skłonność do powstawania hemoroidów, czyli żylaków odbytu może być genetyczna. Najczęściej jednak dochodzi do nich wraz z wiekiem, przy zaparciach i biegunkach, diecie zawierającej zbyt dużo ostrych przypraw, nadużywaniu alkoholu. Rozwojowi hemoroidów sprzyja również siedzący tryb życia oraz przebyte ciąże i porody. Jak działają leki? Podstawowym składnikiem większości preparatów są wyciągi roślinne, np. z kory kasztanowca, kory dębu, arniki, nagietka, szałwii. W l

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 12 maja 2015 (11:05)

  Pieczenie w okolicach odbytu, problem z wypróżnianiem, dyskomfort w czasie siedzenia – to problemy dotykające co trzeciego dorosłego. Jak walczyć z hemoroidami?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 maja 2015 (08:05)

  Pomaga dieta z dużą ilością błonnika. Dzięki spożywaniu produktów, zawierających dużo błonnika – owoców, warzyw, ciemnego pieczywa, płatków zbożowych – można uniknąć zaparć. Błonnik skutecznie usprawnia pracę jelit i ułatwia wypróżnienia. Ulgę przyniosą żele i czopki. W aptekach dostaniemy różne preparaty m.in. miejscowo znieczulające, uszczelniające naczynia krwionośne (np. rutyna) czy przeciwzapalne. Ich wybór zawsze skonsultujmy z lekarzem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 30 kwietnia 2015 (14:05)

  Swędzenie, pieczenie i krwawienie to objawy wstydliwej dolegliwości – żylaków odbytu, czyli hemoroidów. Jak zwalczyć ten problem?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 24 kwietnia 2015 (14:05)

  Czujesz świąd, pieczenie i dyskomfort? Wypróbuj domowe sposoby, które mogą złagodzić twoje dolegliwości. 1. Maści i czopki. Znieczulają, działają przeciwbakteryjnie. Likwidują stan zapalny, hamują krwawienie i ograniczają obrzęki. Poprawiają przepływ krwi, uszcze lniają i wzmacniają naczynia. Zmniejszają napięcie ścian żył, zapobiegają zastojom krwi. Łagodzą ból, świąd, leczą zakażenia, zmniejszają guzki. Zawierają wyciągi z kasztanowca, arniki, nagietka, pączków top

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 24 kwietnia 2015 (08:05)

  Gdy dolegliwości są dość łagodne, wyciśnij sok z ugotowanej cebuli i dodaj dwie krople oliwy, wymieszaj. Zamocz w miksturze gazik i przyłóż go do bolącego miejsca. Każdy z nas je ma. To guzki w odbycie, są wypełnione krwią. Gdy są zdrowe, nie czujemy ich. Czasem wypełniają się krwią ponad miarę i nie opróżniają z niej do końca. Rozwija się stan zapalny. Pierwsze sygnały choroby to uczucie dyskomfortu w okolicy odbytu, świąd i niewielkie krwawienie podczas wypróżniania

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 23 kwietnia 2015 (12:00)

  Ma je każdy z nas – hemoroidy to wypełnione krwią „podusze czki”, znajdujące się w okolicy odbytu. U ponad 50 proc. ludzi okresowo sprawiają kłopot, gdy rozciągają się i wypełniają nadmiernie krwią, zwykle w następstwie zaparć i siedzącego trybu życia. Objawy to świąd, pie czenie, ból. Wtedy trzeba działać. Przygotuj sobie nasiadówkę z kory dębu i kasztanowca, rumianku, rdestu, szałwii. Cztery łyżeczki wybranego ziela (lub mieszanki ziół) zalej 2 litrami zimnej wody i gotuj na wolnym ogniu 1

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 (08:00)

  Do końca maja pod bezpłatnym numerem 0 800 806 906 możesz uzyskać poradę lekarza proktologa. Infolinia działa w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16–20. Pamiętaj, że hemoroidy (inaczej guzki krwawnicze) nie są wstydliwym problemem, lecz chorobą, którą można skutecznie wyleczyć!

  Czytaj więcej Komentarzy:0